Firmamız hem şirketler hem de ev kullanıcılarına yönelik bilgisayar ve notebook teknik servis hizmeti vermektedir. Teknik servis hizmetlerimiz, bilgisayarınızda oluşan donanımsal yada yazılımsal sorunların teknik servis ekibimiz tarafından yerinizde yada Efect Bilgisayar teknik servisinde tamiri, yenilenmesi, gerekli bakımların yapılmasını kapsamaktadır

Pc nizde veya notebook unuzda meydana gelen bütün donanımsal ve yazılımsal problemlere yerinde veya teknik servisimizde anında müdahale edilerek çözümlerimiz siz değerli müşterilerimizle paylaşacağız.

 

Chipset Tamiri, Bios Yükleme ve Güncelleme, Invertor Tamiratı, LCD Panel Değişimi, Notebook Anakart Tamiratı, Kuzey köprüsü tamiri, Güney köprüsü tamiri,  Ekran kartı tamiratı, Powerjack onarımı/değişimi ,Optik Sürücü Bakımı ve Değişimi ,  Ekran değişimi,  Klavye değişimi,  Menteşe tamiratı/değişimi,  Optik sürücü (dvd-rw) değişimi, Komple yada kısmı kasa onarımı/değişimi işlemlerniz uzman personelimizle %90 başarı oranıyla yapılmaktadır.

HİZMETLERİMİZ

BAKIM ANLAŞMASI

Yıllık veya kısa süreli anlaşma yapılarak, periyodik kontrol, sınırsız servis, servis önceliği, özel alış fiyatları gibi ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz.

İNTERNET KURULUMU

Adsl, kablonet ve diğer internet sağlayıcıları kullanılarak mevcut sistemin internete çıkışı sağlanır.

VİRÜS TEMİZLEME

Gerekli programlar kullanılarak ve sistem yönetim uygulamaları incelenerek bilgisayardaki virüsler tespit edilir, sonrasında mümkün olduğunca dosyalara zarar vermeden virüs temizliği gerçekleşir ve sistem çalışır halde teslim edilir.

VERİ KURTARMA

Kullanmış olduğunuz bilgisayarlarda her ne sebeple ( dosya silme, hdd fiziksel sorunlar, formatlanmış hdd v.b.) olursa olsun veri kaybı oluşmuş hdd leriniz kurtarılıp size teslim edilir

AĞ KURULUMU

Ofisinizde veya evinizdeki birden fazla bilgisayarın kablolu veya kablosuz yöntemler ile sürücü, dosya, yazıcı ve benzeri aygıt ve donanımlarını ortak kullanıma açma işlemi içerir.

PARÇA DEĞİŞİMİ

Bilgisayarın üzerindeki arızalı paçanın tespit edilmesi ve çalışan parça ile değiştirilmesi veya yeni bir parçanın montaj ve sistem üzerinde çalışır hale getirilmesi işlemini içerir.

Formatlama İşlemi

Sistem üzerindeki önemli dosyaların yedek alındıktan sonra diskin tamamını temizleyip fabrika çıkış haline getirilmesi ve sonrasında gerekli işletim sistemi ve diğer programların kurularak yedek dosyaların geri alınması işlemini içerir.

İşletim Sistemi Kurulumu

Lisanslı programlar kullanılarak bilgisayarın işletim sitemi kurulur ve sistem üzerindeki ekran kartı, ses kartı vb  aygıtların çalışırlılığı sağlanır.

Genel Bakım

Bakım anlaşması kapsamında veya servis karşılığı, bilgisayarın kullanımı sırasında oluşan geçici dosyalar temizlenir, virüs kontrolü yapılır, disk birleştirmesi gerçekleşir ve gerekli ise fiziksel temizlik yapılır.

 

 

DETAYLAR İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞIN